Oro filtrai vidaus degimo varikliams
Vidaus degimo variklio veikimas pragystas kuro deginimo procesu, o tam reikalingi degalai ir oras. Degalai ir oras, prieš patekdami į degimo kamerą, visų pirma praeina pro specialius filtrus, kad užtikrinti kokybišką degimo medžiagų padavimą į degimo kamerą. Specialistai rekomenduoja variklio oro filtrus keisti reguliariai, kad užtikrinti variklio sklandų darbą ir ilgaamžiškumą.
Kodėl variklio skaldžiam darbui būtinas švarus oras?
Variklio veikimo metu variklis pats siurbia orą į cilindrus, oras į degimo kamerą patenka pro vožtuvus, įsiurbimo kolektorių ir oro filtrą. Pagrindinė oro filtro paskirtis išvalyti ir sustabdyti svetimkūnių ir dulkių patekimą į degimo kamerą ir variklio cilindrus.
Kokios tikėtinos pasekmės išėmus variklio oro filtrą?
Variklis dirbtų sklandžiai tik iki to momento kol nepasitaikytų jokie svetimkūniai ir dulkės. Tačiau, jeigu į oro paėmimo angą patektų akmenukai bei dulkės, jie pažeistų cilindrų sieneles, stūmoklius, vožtuvus.
Kas nutinka laiku nekeičiant variklio oro filtro?
Ilgainiui oro filtras užsikemša – jis pasidengia tankiu dulkių sluoksniu, ko pasekoje gerokai apribojamas oro patekimas į variklį. Tokiu atveju galite susidurti su įvairiomis problemomis:
- Galios sumažėjimas
- Didesnės degalų sąnaudos
- Padidėjęs dūmingumas
- Klaidos rodymas prietaisų skydelyje
- Aitrus degalų kvapas
Variklio oro filtrą rekomenduojama keisti kas 15 000 – 20 000 tūkstančių kilometrų. Šis laikotarpis gali kisti atsižvelgiant į automobilio eksploatavimo sąlygas. Pavyzdžiui, dažnai važinėdami žvyrkeliais turėtumėte filtrą pasikeisti kiek dažniau.