Kokia variklio oro filtro paskirtis?

2023 7 liepospateikė mingo0

Oro filtrai vidaus degimo varikliams

Vidaus degimo variklio veikimas pragystas kuro deginimo procesu, o tam reikalingi degalai ir oras. Degalai ir oras, prieš patekdami į degimo kamerą, visų pirma praeina pro specialius filtrus, kad užtikrinti kokybišką degimo medžiagų padavimą į degimo kamerą. Specialistai rekomenduoja variklio oro filtrus keisti reguliariai, kad užtikrinti variklio sklandų darbą ir ilgaamžiškumą.

Kodėl variklio skaldžiam darbui būtinas švarus oras?

Variklio veikimo metu variklis pats siurbia orą į cilindrus, oras į degimo kamerą patenka pro vožtuvus, įsiurbimo kolektorių ir oro filtrą. Pagrindinė oro filtro paskirtis išvalyti ir sustabdyti  svetimkūnių ir dulkių patekimą į degimo kamerą ir variklio cilindrus.

Kokios tikėtinos pasekmės išėmus variklio oro filtrą?

Variklis dirbtų sklandžiai tik  iki to momento kol nepasitaikytų jokie svetimkūniai ir dulkės. Tačiau, jeigu į oro paėmimo angą patektų akmenukai bei dulkės, jie pažeistų cilindrų sieneles, stūmoklius, vožtuvus.

Kas nutinka laiku nekeičiant variklio oro filtro?

Ilgainiui oro filtras užsikemša – jis pasidengia tankiu dulkių sluoksniu, ko pasekoje gerokai apribojamas oro patekimas į variklį. Tokiu atveju galite susidurti su įvairiomis problemomis:

  • Galios sumažėjimas
  • Didesnės degalų sąnaudos
  • Padidėjęs dūmingumas
  • Klaidos rodymas prietaisų skydelyje
  • Aitrus degalų kvapas

Variklio oro filtrą rekomenduojama keisti kas  15 000 – 20 000 tūkstančių kilometrų. Šis laikotarpis gali kisti atsižvelgiant į automobilio eksploatavimo sąlygas. Pavyzdžiui, dažnai važinėdami žvyrkeliais turėtumėte filtrą pasikeisti kiek dažniau.

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *